2438/323
Engelsk skrivepult af mahogni, opklappelig plade hvorunder skuffer og rum, herunder fire skuffer. 19. årh. H. 120. D. 58. B. 81.
Provenens: Hidrørende har tilhørt forfatter Johannes Helms.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024
Vurdering
Hammerslag
20 bud