2247/835
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981)
“Taverna”. Fire dele køkkentøj bestående af sauterpande med låg, pande, smørnæb og gryde med låg. Udført og mærket hos Georg Jensen. L. 22–41. (4)
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 22. november 2022
Vurdering
Hammerslag
12 bud