1510/27
Elise Konstantin-Hansen (f. Frederiksberg 1858, d. Kolding 1946)
Landlig idyl med høns flokket omkring harve. Sign. EKH. Olie på lærred monteret på lærred. 25×46.
Behov for let overfladerensning. Stifthuller i hjørner.
Ældre malerier og møbler, 2. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
16 bud