1831/54
Frederick E. Bodkin (, engelsk maler, 19.-20. årh.)
En vandrende kvinde i solskin. Sign. F. E. Bodkin 95. Vandfarve på papir. Lysmål 19×28.
Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag