2149/​8587

Russisk skulptur af forgyldt bronze i form af en gående hund. Ej mærket. Ca. 1900. H. 9,5. L. 16.

Minimal aldersslitage.

Russisk tema, 6. december 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

6.500 DKK

12 bud

6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
5.000 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK