1917/1631
Fire stokke bestående af én med sølvmontering og rundt håndtag af komposit, én med håndtag af elfenben, én med håndtag af sølv og én med håndtag af forgyldt metal. 19. årh. L. 82–89 cm. (4)
Mindre buler, ridser og mærker. Visse lande uden for EU (tredie lande) forbyder import af effekter som indeholder materialer fra truede arter. Dette katalognummer kan være omfattet af en sådan bestemmelse, hvorfor det tilrådes potentielle købere at gøre sig bekendt med disse regler.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
27 bud