2009/​160

Et par empire tazzi af patineret bronze, på firsidet sokkel af Sienna marmor. 19. årh. H. 28 cm. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på hjørner. Løs ved samlinger.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.300 kr.

2.300 kr.
(Autobud) 2.200 kr.
2.100 kr.
2.000 kr.