2132/819
Peter Ole Schiønning
Et par lænestole af fyrretræ. Sæde og ryg betrukket med lyst kanvas, samt løse hynder. Udført og mørket hos N. Eilersen.
To ekstra hynder medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, hak samt afslag. Kanvas med pletter og smuds.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
27 bud