2220/2
Prismekrone med stel af messing, seks svungne lysarme, rigt behængt med prismer i kæder. Louis XVI form. Elektrisk. Ca. 1900. H. 142. Diam. 93.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Defekte kæder. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 16. maj 2022
Vurdering
Hammerslag