2417/62
Dansk barok klapbord af egetræ, plade med to halvrunde klapper, sarg med skuffe, profilerede balusterformede ben hvorimellem sprosser. 18. årh. H. 72. B. 58/101/144. D. 102.
Brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag