2440/​1288

Bræmer-Jensen

Rutilkvartsring af 14 kt. guld prydet med cabochonslebet rutilkvarts. Vægt ca. 8,5 g. B. 20 mm. Str. 54.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Har mindre ridser på rutilkvarts.

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

940421 3.400 DKK
829889 (Autobud) 3.200 DKK
940421 3.200 DKK
829889 3.000 DKK
940421 2.900 DKK
829889 2.800 DKK