2010/36
Kinesisk figur af cloisonné i form af vismand på hest. 20. årh. H. 38. L. 27.
Enkelte mindre afslag på emalje. Krog foran på sadlen. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud