1803/1643
Stort fransk kaminur af forgyldt bronze med base af mahogni, stående engel med buste af Minerva, skive af hvid emalje sign. 'Picnot Lére á Pairs'. 19. årh. H. 78. B. 58. D. 28.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og 2 x Optræksnøgle medfølger. Revner på skiven. Senere bagdør af forgyldt træ.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud