2031/​671

Georg Thams

Fire-personers sofa med ben af eg, sider, ryg og løse hynder betrukket med blåt uld. Model VP 64. Udført hos Vejen Polstermøbelfabrik. L. 250.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Porøst skum.

Moderne kunst og design, 28. juli 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag