2031/671
Fire-personers sofa med ben af eg, sider, ryg og løse hynder betrukket med blåt uld. Model VP 64. Udført hos Vejen Polstermøbelfabrik. L. 250.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Porøst skum.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag