845/100
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Måneskinsaften ved Skagen. Sign. Carl Locher Skagen. Olie på lærred. 40×55.
Behov for let overfladerensning.
Malerier og skulpturer, 26. november 2013
Vurdering
Hammerslag