2442/​310

Poul Friis Nybo (f. København 1869, d. Vejby 1929)

Kystparti fra Skagen Strand. Sign. Friis Nybo. Skagen. Olie på lærred. 65×98.

Lærredet er dubleret. Behov for let overfladerensning.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.950 DKK

10 bud

1050122 (Autobud) 1.950 DKK
1128830 1.900 DKK
1050122 (Autobud) 1.850 DKK
1128830 1.800 DKK
1050122 (Autobud) 1.750 DKK
1128830 1.700 DKK
1050122 (Autobud) 1.650 DKK
1128830 1.600 DKK
1050122 1.550 DKK
1128830 1.500 DKK