2043/330
Buddha af mørkpatinert bronze, siddende i Bhumisparsa Mudra. 20. årh.s slutning. H. 50.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag