2039/​47

Lille empire ampel af matteret og delvist forgyldt glas. Ca. 1820. H. inkl. ophæng 40. Diam. 30.

Forgyldning med beskeden slitage. Ophæng med patina.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

1.550 DKK
1.500 DKK