2039/47
Lille empire ampel af matteret og delvist forgyldt glas. Ca. 1820. H. inkl. ophæng 40. Diam. 30.
Forgyldning med beskeden slitage. Ophæng med patina.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag