Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
“Tantrika 2”. Alle blade sign. Appel hhv. E.A. 14/15 og VII/X. Mappe med fem litografier i farver. Udgivet af Editions F.B med digte af Kenneth White. Bladstørrelse 76×56,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 9. december 2020