2432/​880

Arne Norell (f. Kristinehamn 1917, d. Bredestad 1971)

“Scirocco”. Safaristol af palisander. Sæde, ryg og armlæn betrukket med patineret brunt kernelæder. Udført hos Norell Möbler, Sverige.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?