2439/1598
Et sæt på fem regency stole af mahogni, hver med udskåret ryg og sæder betrukket med sorte hestehår, sælges sammen med en senere lignende stol. 18. årh.s slutning. (6)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Hjørneværelset Erichsens palæ. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Ridser og mærker. Brugsslitage.
NB! Et sæt på fem stole + en ekstra stol.
Vurdering
Hammerslag
11 bud