2107/190
Samling på seks Westerwald kander af stentøj- to saltglaserede den ene med våben, og en kande med låg af tin. Tyskland 17.-18. årh. H. 15–25 cm. (6)
den ene saltglaserede totalt revnet afslag på bundkant og hank mangler, den anden saltglasered afslag ved bundkant, to kande med afslag ved bundkant
Ældre malerier, møbler og varia, 15. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud