2439/91
Friedrich Otto Georgi (f. 1819, d. 1874)
Handlende og både ved et egyptisk flodleje. Sign. Otto Georgi 1872. Vandfarve på papir. Lysmål 18×25.5.
Papiret er svagt gulnet. Enkelte misfarvninger. Monteret i passepartout. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 23. september 2024
Vurdering
Hammerslag