Plymouth, Dodge, Pontiac, Chevrolet, Borgward, Ford m.fl. 20 modelbiler af metal og plast. Mrk. ERTL, Minichamps, Maisto, Revell, Road Signature, Roadlegens, Universal Hobbies, Ricko, Burago m.fl. Skala 1:18. L. 22–32. (20)
Proveniens: Dansk privatsamling.
Plymouth Duster, Daimler Chrysler,
Dodge Daytona 1969, sort,
Dodge Daytona 1969, rød,
Dodge Challenger,
Plymouth Baracuda 1969,
Pontiac Trans AM 1970,
Chevrolet Chevelle 1971,
Chevrolet Chevelle 1970,
Chevrolet Chevelle med lad,
GM GTO 1970, pink,
GM H/O 455,
Borgward Isabelle,
Ford Torino,
Ford 1940,
Ford SVT F.150 (skala 1:21),
Plymouth 1941,
Alfa Romeo Giulia,
Alfa Romeo Spider,
Alfa Romeo Spider 1932,
Chrysler Willys 1941.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Mindre defekter og mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021