Fire russiske ikoner. Gudmoderikon “Kazanskaja” med sølvoklad. Standard 84 Mestermærke utydeligt. Guardein A.P. (kyrillisk) 1887 (guardein A. Romanov, Moskva 1885), Moskva bymærke 1873. Skt. Nikolaj monteret med sølv oklad. Standard 84. Mestermærke a.c. (kyrillisk). Skt. Peterborg bymærke. 68×57 mm. Kristus Pantokrator monteret med sølvoklad. Standard 84. Mestermærke a.c. (kyrillisk). Skt. Peterborg bymærke. 60×70 mm. Ærkeengel monteret med sølvoklad. Guardein A.W. (Kyrillisk) 1890 (Aleksandr Timofeyevich Shevyakov, Skt. Petersborg 1895–1898). Mestermærke a.c. (kyrillisk). Skt. Peterborg bymærke. 85×70 mm. Alle 19. årh.(4)
Ridser og mærker. Mindre buler.
Russisk tema, 3. december 2018