1337/656
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Siddende ung kvinde. Stemplet Just 1744. Figur af diskometal på sokkel. H. inkl. sokkel 31.
Enkelte små afslag/ridser.
Moderne kunst og design, 10. september 2013
Vurdering
Hammerslag
18 bud