2440/​888

Ernst Kühn (f. København 1890, d. Gentofte 1948)

Et sidebord af mahogni. Front med to skuffer med messinggreb, samt en underliggende hylde. Udført hos Lysberg, Hansen & Therp. H. 56. B. 50. D. 32.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?