Lars Physant (f. København 1957)
“Ekstatisk II”, 2005. Usign. Akryl på relief af træ. Medfølgende bog om Lars Physant. 88×72×2,6. (2)
Litteratur: “Lysets Bevægelse”, S. 111. Udstille: Lars Physant, “Flerhed af blikke”, 27. okt - 24 nov. 2007, Gallerihuset, København. Proveniens: Gallerihuset, København.
Original stand.
14 bud
969717 | ||
972961 (Autobud) | ||
976349 | ||
972961 (Autobud) | ||
936465 | ||
972961 (Autobud) | ||
936465 | ||
972961 (Autobud) | ||
936465 | ||
972961 | ||
936465 | ||
972961 (Autobud) | ||
976349 | ||
972961 |