Paul René Gauguin (f. København 1911, d. Spanien 1976)
Fire kompositioner med haner og fisk. Alle sign. Paul Rene Gauguin samt årstal. Tre med dedikation. Litografier i farver. Bladstørrelse fra 69×100 til 57×68. Uindrammede. (4)
Ét ark med to større flænger. Mindre folder og håndteringsmærker.
Moderne kunst og design, 18. februar 2020
17 bud