Pierre Alechinsky (f. Bruxelles 1927)
“Autour de chute”. Sign. Alechinsky 1979, 31/60. Akvarel og akvatinte radering på Japan papir. Bladstørrelse 60×98.
Litteratur: “Litos Perpetra Pierre Alechinsky”, nr. 57, gengivet og omtalt s. 74.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier, skulpturer og grafik, 6. marts 2019