2025/8531
Ilya Repin, efter, ca. 1900
“De zaporozhiske kosakker skriver et svar til den osmanniske Sultan Mehmed IV”. Usigneret. Olie på lærred. 130×210.
Retoucheringer, krakeleringer og afskalninger i større og mindre grad.
Russisk tema, 15. juni 2020
Vurdering
Hammerslag