1347/209
Fransk barok armstol af nøddetræ, drejede ben og sprosser. 18. årh.
Løs i samlingerne. Ridser og mærker. Restaureret. Betræk slidt.
Ældre malerier og møbler, 18. november 2013
Vurdering
Hammerslag