Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af en ung kvinde. Usigneret. Olie på lærred på lærred monteret på træ. 14×11,5.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 446, 1983 nr. 447.
Hjørner beskåret og retoucheret. Enkelte minimale afskalninger og retoucheringer. Lette bulet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
22 bud