1821/176
Sønderjysk Louis XVI chatol af bemalet og delvist forgyldt træ. 18. årh.s slutning. H. 108. B. 100. D. 47.
Almindelige brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag
20 bud