2142/56
Engelsk skrivebord af mahogni i Military stil, plade beklædt med guldtrykt læder, sarg med tre skuffer, greb og beslag af messing. 20. årh. H. 74. L. 123. B. 62.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Mindre finérskader.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag