2414/2028
De Ville af guldbelagt stål, ref. 191.0044. Quartz-værk, kaliber 1330. Sort rem med C-spænde af guldbelagt stål. Ø 34,3 mm. 1981.
Manual samt certifikat fra 1981 medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. En skrue mangler ved batteribøjlen.
Armbåndsure, 3. april 2024
Vurdering
Hammerslag
15 bud