873/1151
Anna-Greta Sjöqvist (f. 1908, d. Skåne 1993)
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med polykromt geometrisk mønster. Udført anden halvdel af 20. årh. Sign. AGS. L. 355. B. 245.
Sølv, kunsthåndværk & møbler, 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag