1920/1515
Tysk vinglas, hessisk type, slebet med våbenskjold og monogram i kronet kartoucher; otte perler og centralperlen, hvælvet cirkulær fod. 18. årh. H. 20 cm.
Almindelig brugsslitage.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
20 bud