1634/​508

Kaare Klint

Foldebord af teak. Top med kehlet kant og sider med messingskruer. Udført og mærket hos Rud. Rasmussen snedkerier, København. H. 56. L. 73. B. 55.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Top med finérskade.

Moderne kunst og design, 23. august 2016

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag