Michael Goldberg (f. New York 1924, d. sst. 2007)
“Arnolfo”. Sign. på bagsiden Goldberg 96. Olie på lærred. 88×74
Proveniens: Galleri Weinberger, København. Erhvervet her af den nuværende ejer.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 16. juni 2020