2103/726
Michael Andersen (f. 1859, d. 1931)
Vase af lertøj modelleret med riller. Dekoreret med turkisblå glasur med brune elementer. Udført og stemplet hos Michael Andersen & Søn, 4882. H. 19,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
26 bud