1606/1649
Fransk kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende kvinde, patineret skive. 19. årh.s midte. H. 40. B. 31. D. 9.
Nøgle og pendul medfølger. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 11. februar 2016
Vurdering
Hammerslag