1850/​8745

Lille samling mønter og medaljer, bl.a. 200 kr 1990, 200 kr 2004 i original æske med monogram fra brylluppet, 10 kr 1986 - Kronprins Frederik 18 år i proof CuNi og og CuNi, medalje fra serien Danmarks Historie / Genforeningen samt medalje fra Den Kongelige Livgarde

Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).

Mindre aldersslitage.

H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK