1850/8745
Lille samling mønter og medaljer, bl.a. 200 kr 1990, 200 kr 2004 i original æske med monogram fra brylluppet, 10 kr 1986 - Kronprins Frederik 18 år i proof CuNi og og CuNi, medalje fra serien Danmarks Historie / Genforeningen samt medalje fra Den Kongelige Livgarde
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Mindre aldersslitage.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018
Vurdering
Hammerslag