2149/8693
Gardener Porcelainsfabrik
Fem russiske karaffelpropper af porcelæn, forestillende russiske karakterer dekoreret i farver, monteret med prop af kork, siddende i holdere af sortmalet træ med bund af papir. Gardener Porcelainsfabrik, 19. årh.s slutning. H. fra 8,5 til 10. (5).
Mindre aldersslitage, bl. a. to propper med ikke-bindende gevind, to propper med afslag. To bunde af papir med brud.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag