2449/884
Dansk møbeldesign
Sofabord af palisander på medestel af forkromet stål. Udført og mærket hos Jason Møbler. 1960–70'erne. H. 38. L./B. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Plade med brændmærke.
Vurdering