1704/20
Kinesisk vitrineskab af mørkpoleret elmetræ med gennembrudte skæringer, front med to vitrinelåger bag hvilke tre hylder og spejlglas. 21. årh. H. 171. B. 83. D. 33.
Dette emne handles i fuldmoms
Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier og møbler, 23. januar 2017
Vurdering
Hammerslag