2414/​270

Fem drikkekander af saltglaseret stentøj, heraf tre prydede med 'skægmand' i relief. Tyskland 17/18. årh. H. 19–46 cm. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre afslag, revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. april 2024

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK