Michael Kvium m.fl. (f. Horsens 1955)
Peter Bonde m.fl. (f. København 1958)
“Hu-Hej Vilde dyr!”, 1999. Verdens største kogebog. Portfolio med 12 litografier udført af: Michael Kvium, Christian Lemmerz, Peter Bonde, Erik A. Frandsen, Lars Nørgård, Franco Turci. Alle blade sign. samt nummerede EA 6/10. Udgivet af Søren Wedderkopp og Claus Christensen. Trykt hos Edition Copenhagen. Kolofonen sign. af alle kunstnerne. Bladstørrelser 76×56. (12)
Litteratur: “Michael Kvium-Det Trykgrafiske Værk 1979–2006”, København, 2006, nr. EC 108.
Original stand.
Moderne kunst og design, 31. maj 2022
12 bud