903/​500

John Kørner (f. Aarhus 1967)

“Sovende partner”, 1999. Sign. og dateret med titel på bagsiden. Akryl på lærred. 160×140. Uindrammet.

Udstillet: “Stop for a moment - Painting as presence”, Arken Museum for Moderne Kunst, Ishøj, september 2002- februar 2003.

Malerier, skulpturer og lydoptagelse med John Lennon, 28. september 2021

Vur­dering

80.000–100.000 DKK

Hammerslag

70.000 DKK